Doğru öğren, iyi oyna!
Celil Sağır kimdir?

Ben Celil Sağır, şu an bu yazıyı okuyanlar arasında belki beni tanıyanlar vardır. Belki de sadece adımı duydunuz ve kim olduğumu merak edip buraya geldiniz. Eğer öyleyse hoş geldiniz, hadi biraz daha yakından tanışalım.

1974 yılının bir bahar ayında Samsun’da dünyaya gözlerimi açtım. Birazdan bahsedeceğim Samsunspor sevdam da işte bu yıllara dayanıyor… Profesyonel futbol kariyerime başlamam tam 18. yaşımdaydı. O yıl, artık ne yapmak istediğime tamamen karar vermiştim. Benim yolum belliydi, futbolcu olacaktım. Öyle de oldu. Futbol kariyerimde tüm hedeflediklerimi başardım.

Benim hedefim, sadece iyi futbol oynamak değil, karakterimle, duruşumla, her şeyimle iyi olmak. “Celil Sağır çok iyi futbol oynar” yerine “Celil Sağır gerçekten iyi bir futbolcudur” denmesini tercih ettim hep. Bana ne mutlu ki bunu başardım. Fazlasında da pek gözüm olmadı zaten. Hatta öyle ki Samsunspor taraftarları Samsunspor tarihinin en iyi ilk on birinde benim de adımı layık gördü ve beni “imparator” lakabıyla anmaya başladı.

Ben futbol kariyerime Samsun kulüplerinden biri olan Kadıköyspor’da başladım. Samsunspor kariyerime ise 1994 yılında başladım. 2000 yılında Fenerbahçe’ye transfer oldum fakat o dönemde geçirdiğim bir sakatlık nedeniyle çok fazla forma giymem mümkün olmadı. 2001-2002 sezonunda ise Samsunspor’a geri dönerek 5 sezon daha burada oynadım.

Futbol ve spor hep benim hayatımın bir parçası oldu. 18 yaşında başladığım bu yolda pek çok tecrübe elde ettim. Şimdi de bu tecrübelerimi sizlere aktarmak için https://csfutbolakademi.com/ girişimim ile karşınızdayım.

Bu futbol akademisinde neler bulacaksınız? Özel saha eğitimleri, grup eğitimleri, kişiye özel eğitimler ve dijital koçluk ile tüm deneyimlerimi sizlere aktarmaya hazırım. Peki ya siz öğrenmeye hazır mısınız?

CS Akademi’yi sosyal medyadan takip edin